Ulkomuototuomari:
Leni Finne
Ps. Beaglein tulokset ovat beaglejärjestön sivuilla ja venäjänajokoirat ovat venäjänajokoirayhdistyksen sivuilla
DREEVERIT:
UROKSET: junioriluokka
Arrac EH/1 om. Anna Pudas, Nikkala RUOTSI
UROKSET: käyttöluokka
Koosen Petro EH/1 om. Ari Kemppainen, Suomussalmi
NARTUT: avoinluokka
Nousevan Auringon Amalia Eri/2 om. Matti Kristo, Oulu
Piipanlauman Mymmeli Eri/1, SA, PN1, SERTTI, ROP, RYP3 om. Hilkka Mäkimurto, Sodankylä
NARTUT: käyttöluokka
Siikon Juli Eri/1, SA, PN1, SERTTI, vara sert om. Matti Saari, Pekkala
EESTINAJOKOIRAT:
NARTUT: avoinluokka
Maffi`s Voiton Outi Eri/2 om. Susanna Tervo & Jarkko Tammilehto, Keminmaa
Tessa Eri/1, SA, PN1, SERTTI, POR, RYP4 om. Kreetta & Meini Nivaoja, Yliranta
LYHYTKARVAINEN ITALIANAJOKOIRA
NARTTUT: nuortenluokka
Leidi Di Pontenizza EH/1 om. Essi Koivumaanaho, Jääli
PORCELAINE
UROKSET: nuortenluokka
JV-11 HeJW-11 HeW-11 V-11 Logpoint Dupont Eri/1, SA, PU1, SERTTI, VSP om. Niina Holopainen & Kati Kilpeläinen, Hirvas
NARTUT: junioriluokka
JV-11 HeJW-11 HeW-11 V-11 Logpoint Dalila Eri/1, SA, PN1, SERTTI, ROP, RYP1, BIS3 om. Sanna Simelius-keski-Korpela, Yli-Kannus
SUOMENAJOKOIRAT
UROKSET: nuortenluokka
Meripojan Sulo EH/1 om. Santtu Tytärniemi, Lautiosaari
UROKSET: avoinluokka
Ruskametsän Manu Eri/1, SA, PU1, SERTTI, VSP om. Markku Ekonoja, Pello
Ruskametsän Vili EH/2 om. Eveliina Jaako, Ylitornio
UROKSET: käyttöluokka
Isonsaaren Aku Eri/1, SA, PU2, Vara sert om. Aarne & Jorma Isokääntä, Jääli
Jänesharava Miskanvika EH/2 om. Juhani Kaarlela, Tornio
NARTUT: junioriluokka
Alapörkän Elli EH/1 om. Meini Nivaoja & Reijo Kukkonen, Yliranta
NARTUT: nuortenluokka
Räntäaamun Evita POISSA om. Eeva Remes & Sanna Vettenranta, Lautiosaari
NARTUT: avoinluokka
Mettäjuntin Milja Eri/1 om. Erkki Juntti & Teemu Väyrynen, Pyhäsalmi
NARTUT: käyttöluokka
Pyyntimiehen Bella EH/-- om. Jukka Leskelä, Tyrnävä
Helimarin Syke Eri/3 om. Jukka Kallio, Vihanti
Meripojan Mini Eri/2 om. Pasi Liikanen, Tornio
Noki EH/4 om. Harri Hiltunen, Pudasjärvi
Rajaväylän Veera Eri/1, SA, PN1, SERTTI, ROP, RYP2 om. Kyösti Rantamaa, Tornio
Ps. Saattaa olla "pieniä" puutteita, mut korjatkaa.....