Lapinlahti 18.06.2011
Lähetetty: Su Kesä 19, 2011 7:47 pm
Lapinlahden ryhmänäyttelyn 18.6.2011 tuloksia, tuomarina Paula Rekiranta.
FCI ryhmästä 6 suuret ja pienet ajavat koirat
SUOMENAJOKOIRA
Urokset junioriluokka
Eräjätkän Ruuti 31527/10, om. Pesonen Mika, Ukkola, ERI / 2
Foxfighter’s Jimi 22523/10, om. Hyvärinen Marko, Kärsämäki, H
Hanakan Ropi 27184/10, om. Kervinen Aulis, Vaaraslahti ERI / 3
Koivukulman Aju-Roki 27967/10, om. Vainikainen Veikko, Iisalmi ERI / 1 SA
Urokset nuorten luokka
Tivakan Taesto 22489/10, om. Jussi Kananen, Lapinlahti EH
Urokset avoin luokka
Hanakan Pekko 25175/09, om. Remes Antti, Kiuruvesi ERI / 1 SA PU3 VaraSert
Hiski 58385/09, om. Tikkanen Osmo & Kuorsa Varma, Rääkkylä EH
Jeppe 56662/08, om. Hyvärinen Marko, Kärsämäki EH
Kesarin Topi 14666/09, om. Vertanen George, Vastinki ERI / 2 SA PU4
Kevätahon Aku 38520/07, om. Ollikainen Hugo ja Veli-Pekka, Lapinlahti EH
Kiuru Pekka 22850/10, om. Laukkanen Matti, Kiuruvesi H
Koivukulman Tarantiino 32552/09, om. Koljonen Tauno, Nurmes H
Kotirinteen Jami 30440/09, om. Parviainen Ilkka, Onttola ERI /4
Piernamäen Veikko 30680/09, om. Vehkalahti Kalevi, Haapajärvi ERI /3
Puron Jape 25820/08, om. Parviainen Ilkka, Onttola EH
Urokset käyttöluokka
Kapu 36505/07, om. Rönkkö Jaana, Iisalmi EH
Kerijussin Joona 32081/09, om. Remes Jouni & Reijo, Kuluntalahti EH
Latukkakorven Pavarotti 21341/04, om. Huttunen Marko, Salahmi ERI /1 SA PU2 Sert
Mehtäpellon Aave 44900/07, om. Ivonen Maija, Kuopio EH
Urokset valioluokka
Hanakan Otto 17500/07, om. Pesonen Aleksi, Myllyniemi ERI/1 SA PU1 VSP
Urokset veteraaniluokka
Pikilän Simo 20529/03, om. Parviainen Timi, Tuusniemi ERI/1 SA ROP VET
Nartut junioriluokka
Emma 27638/10, om. Kauppinen Vilho, Iisalmi H
Hanakan Rosita 27180/10, om. Pesonen Tuomo, Myllyniemi ERI/3 SA
Jäniksenhaukun Roosa 22872/10, om. Tikkanen Kalle, Lapinlahti H
Kellolan Veera 54825/10, om. Nevalainen Oiva, Nurmes ERI/2 SA
Kiekan Tirsu 35593/10, om. Heikkinen Ville, Lapinlahti H
Koppeloharjun Lissu 25036710, om. Tuovinen Markku, Lapinlahti ERI/4
Manta 38562/10, om. Parviainen Mika, Outokumpu EH
Rauhasalmen Adin 40065/10, om. Vitikainen Auli & Liikanen Sami, Harjumaa ERI/1 SA
Nartut avoin luokka
Ajo-Metsän Rita 23329/09, om. Sutinen Mika, Suonenjoki EH
Akon Lulu 39592/07, om. Ollikainen Kalle, Pielavesi ERI/3 SA PN4
Hanakan Pessi 25170/09, om. Laitinen Tuomo & Pesonen Tuomo, Iisalmi ERI/2 SA PN3
Helimarin Syke 24364/10, om. Karhunen Jorma, Lapinlahti ERI/4
Kellolan Evita 25145709, om. Iskanius Pasi, Ylämylly EH
Koivukulman Tarutar 32556/09, om. Vilenius Reijo, Martinniemi ERI/1 SA PN2 Varasert
Lehtorannan Ralla 56737708, om. Leinonen Ari, Salahmi T
Renkosan Ilo 34756/09, om. Kostian Renne, Iisalmi H
Riistakolmion Pilvi 48436/07, om. Ryynänen Tauno, Varpaisjärvi H
Uu-Mutkan Minni 35688/08, om. Kukkonen Seppo, Juuka EH
Nartut käyttöluokka
Hanakan Ora 17498/07, om. Vänttinen Ville, Karvionkanava ERI/1 SA PN1 SERT ROP MVA RYP1 BIS3
Lillsand Fani 22628/05, om. Pesonen Tuomo, Myllyniemi ERI/2 SA
Lissu 47187/07, om. Tuovinen Hannu, Varpaisjärvi EH
Mietteen Mira 40003/08, om. Hiltunen Paavo, Lammasaho EH
Siru 27144/06, om. Tikkanen Osmo, Rääkkylä EH
Kennel Hanakan 1/KP kasv 1
VENÄJÄNAJOKOIRA
urokset junioriluokka
Pete ER23976/10, om. Kasurinen Pekka, Lapinlahti, EH
urokset avoin luokka
Parein Aleksei ER25498/09, om. Autio Heli & Kautiainen Maija, Muurasjärvi, ERI/2 PN2 varasert
Mutokorven Jepe ER32001/06, om. Terva-aho Juha, Pihtipudas ERI/1 PU1 Sert ROP
DREEVERIT
urokset nuorten luokka
Ajopelin Masi 41471/09, om. Ritvanen Viivi, Luikonlahti EH
nartut avoin luokka
Köykän Indi 56826/08, om. Valta Päivi & Laakso Markus, Ahkiolahti ERI 1 SA PN1 sert ROP
nartut käyttöluokka
Nelli 40188/08, om. Räsänen Mia & Koponen Veijo, Liperi EH
BEAGLE
Uroksen junioriluokka
Aksu 44855/10, om. Törönen Paula Iisalmi H
Juice 50094/10, om. Ukkonen Markku Varpaisjärvi HYL
Konttikuusen Taneli 33952/10, om. Keinänen Marko Varpaisjärvi EH
Peikonpojan Gehä-Kettu 52475/10, om. Parviainen Irma & Mika Kiihtelysvaara ERI/1 SA PU1 SERT ROP
Urokset avoin luokka
Hautapakan Peni 59873/09, om. Kähkönen Hannu Laukkala T
Konttikuusen Kamu 37844/08, om. Rytkönen Erkki Iisalmi EH
Maliwick`s Risky Business 46748/09, om. Tukiainen Tiia Juuka ERI/1 SA PU2 VARASERT
Pöksänperän Frederik 31089/09, om. Pirhonen Marleena, Tero & Markku T
Remu 46374/05, om. Paakkinen Juha Lammasaho HYL
Viitakiitäjän Jeppe 38391/09, om. Oksanen Seppo Nilsiä H
Nartut juniori luokka
Eräsoinnun Sonja 23501/10, om. Väätäinen Anja & Eero Naarajärvi EH
Miina 17073/10 Piippo Riitta & Pekka Kiuruvesi H
Peikonpojan Gyllikki-Täti 52469/10, om. Parviainen Irma & Mika Outokumpu ERI/1 SA PN2 SERT
Nartut nuorten luokka
Hautapakan Galadriel 49128/09, om. Pykäläinen Jukka Lapinlahti EH
Hautapakan Simppu 59870/09, om. Montonen Reijo Iisalmi T
Nartut avoin luokka
Astalan Popstar 29367/08, om. Pitkänen Antti & Sonja Ilmajoki ERI/2
Koti-Metsän Bella 30770/09, om. Rissanen Taina & Kinnunen Birgitta Lapinlahti EH
Punapihlajan Ceri 36259/09, om. Korhonen Tuomas & Merja Kuopio ERI/1 SA PN 1 SERT VSP
Repokasakan Vippi 56368/07, om. Rantala Jenna Lapinlahti EH
EESTINAJOKOIRA
Takaspuron Nadja ER 33939/10, om. Oksanen Jarkko Sukeva ERI/1 SA PN 1 SERT ROP
FCI ryhmästä 6 suuret ja pienet ajavat koirat
SUOMENAJOKOIRA
Urokset junioriluokka
Eräjätkän Ruuti 31527/10, om. Pesonen Mika, Ukkola, ERI / 2
Foxfighter’s Jimi 22523/10, om. Hyvärinen Marko, Kärsämäki, H
Hanakan Ropi 27184/10, om. Kervinen Aulis, Vaaraslahti ERI / 3
Koivukulman Aju-Roki 27967/10, om. Vainikainen Veikko, Iisalmi ERI / 1 SA
Urokset nuorten luokka
Tivakan Taesto 22489/10, om. Jussi Kananen, Lapinlahti EH
Urokset avoin luokka
Hanakan Pekko 25175/09, om. Remes Antti, Kiuruvesi ERI / 1 SA PU3 VaraSert
Hiski 58385/09, om. Tikkanen Osmo & Kuorsa Varma, Rääkkylä EH
Jeppe 56662/08, om. Hyvärinen Marko, Kärsämäki EH
Kesarin Topi 14666/09, om. Vertanen George, Vastinki ERI / 2 SA PU4
Kevätahon Aku 38520/07, om. Ollikainen Hugo ja Veli-Pekka, Lapinlahti EH
Kiuru Pekka 22850/10, om. Laukkanen Matti, Kiuruvesi H
Koivukulman Tarantiino 32552/09, om. Koljonen Tauno, Nurmes H
Kotirinteen Jami 30440/09, om. Parviainen Ilkka, Onttola ERI /4
Piernamäen Veikko 30680/09, om. Vehkalahti Kalevi, Haapajärvi ERI /3
Puron Jape 25820/08, om. Parviainen Ilkka, Onttola EH
Urokset käyttöluokka
Kapu 36505/07, om. Rönkkö Jaana, Iisalmi EH
Kerijussin Joona 32081/09, om. Remes Jouni & Reijo, Kuluntalahti EH
Latukkakorven Pavarotti 21341/04, om. Huttunen Marko, Salahmi ERI /1 SA PU2 Sert
Mehtäpellon Aave 44900/07, om. Ivonen Maija, Kuopio EH
Urokset valioluokka
Hanakan Otto 17500/07, om. Pesonen Aleksi, Myllyniemi ERI/1 SA PU1 VSP
Urokset veteraaniluokka
Pikilän Simo 20529/03, om. Parviainen Timi, Tuusniemi ERI/1 SA ROP VET
Nartut junioriluokka
Emma 27638/10, om. Kauppinen Vilho, Iisalmi H
Hanakan Rosita 27180/10, om. Pesonen Tuomo, Myllyniemi ERI/3 SA
Jäniksenhaukun Roosa 22872/10, om. Tikkanen Kalle, Lapinlahti H
Kellolan Veera 54825/10, om. Nevalainen Oiva, Nurmes ERI/2 SA
Kiekan Tirsu 35593/10, om. Heikkinen Ville, Lapinlahti H
Koppeloharjun Lissu 25036710, om. Tuovinen Markku, Lapinlahti ERI/4
Manta 38562/10, om. Parviainen Mika, Outokumpu EH
Rauhasalmen Adin 40065/10, om. Vitikainen Auli & Liikanen Sami, Harjumaa ERI/1 SA
Nartut avoin luokka
Ajo-Metsän Rita 23329/09, om. Sutinen Mika, Suonenjoki EH
Akon Lulu 39592/07, om. Ollikainen Kalle, Pielavesi ERI/3 SA PN4
Hanakan Pessi 25170/09, om. Laitinen Tuomo & Pesonen Tuomo, Iisalmi ERI/2 SA PN3
Helimarin Syke 24364/10, om. Karhunen Jorma, Lapinlahti ERI/4
Kellolan Evita 25145709, om. Iskanius Pasi, Ylämylly EH
Koivukulman Tarutar 32556/09, om. Vilenius Reijo, Martinniemi ERI/1 SA PN2 Varasert
Lehtorannan Ralla 56737708, om. Leinonen Ari, Salahmi T
Renkosan Ilo 34756/09, om. Kostian Renne, Iisalmi H
Riistakolmion Pilvi 48436/07, om. Ryynänen Tauno, Varpaisjärvi H
Uu-Mutkan Minni 35688/08, om. Kukkonen Seppo, Juuka EH
Nartut käyttöluokka
Hanakan Ora 17498/07, om. Vänttinen Ville, Karvionkanava ERI/1 SA PN1 SERT ROP MVA RYP1 BIS3
Lillsand Fani 22628/05, om. Pesonen Tuomo, Myllyniemi ERI/2 SA
Lissu 47187/07, om. Tuovinen Hannu, Varpaisjärvi EH
Mietteen Mira 40003/08, om. Hiltunen Paavo, Lammasaho EH
Siru 27144/06, om. Tikkanen Osmo, Rääkkylä EH
Kennel Hanakan 1/KP kasv 1
VENÄJÄNAJOKOIRA
urokset junioriluokka
Pete ER23976/10, om. Kasurinen Pekka, Lapinlahti, EH
urokset avoin luokka
Parein Aleksei ER25498/09, om. Autio Heli & Kautiainen Maija, Muurasjärvi, ERI/2 PN2 varasert
Mutokorven Jepe ER32001/06, om. Terva-aho Juha, Pihtipudas ERI/1 PU1 Sert ROP
DREEVERIT
urokset nuorten luokka
Ajopelin Masi 41471/09, om. Ritvanen Viivi, Luikonlahti EH
nartut avoin luokka
Köykän Indi 56826/08, om. Valta Päivi & Laakso Markus, Ahkiolahti ERI 1 SA PN1 sert ROP
nartut käyttöluokka
Nelli 40188/08, om. Räsänen Mia & Koponen Veijo, Liperi EH
BEAGLE
Uroksen junioriluokka
Aksu 44855/10, om. Törönen Paula Iisalmi H
Juice 50094/10, om. Ukkonen Markku Varpaisjärvi HYL
Konttikuusen Taneli 33952/10, om. Keinänen Marko Varpaisjärvi EH
Peikonpojan Gehä-Kettu 52475/10, om. Parviainen Irma & Mika Kiihtelysvaara ERI/1 SA PU1 SERT ROP
Urokset avoin luokka
Hautapakan Peni 59873/09, om. Kähkönen Hannu Laukkala T
Konttikuusen Kamu 37844/08, om. Rytkönen Erkki Iisalmi EH
Maliwick`s Risky Business 46748/09, om. Tukiainen Tiia Juuka ERI/1 SA PU2 VARASERT
Pöksänperän Frederik 31089/09, om. Pirhonen Marleena, Tero & Markku T
Remu 46374/05, om. Paakkinen Juha Lammasaho HYL
Viitakiitäjän Jeppe 38391/09, om. Oksanen Seppo Nilsiä H
Nartut juniori luokka
Eräsoinnun Sonja 23501/10, om. Väätäinen Anja & Eero Naarajärvi EH
Miina 17073/10 Piippo Riitta & Pekka Kiuruvesi H
Peikonpojan Gyllikki-Täti 52469/10, om. Parviainen Irma & Mika Outokumpu ERI/1 SA PN2 SERT
Nartut nuorten luokka
Hautapakan Galadriel 49128/09, om. Pykäläinen Jukka Lapinlahti EH
Hautapakan Simppu 59870/09, om. Montonen Reijo Iisalmi T
Nartut avoin luokka
Astalan Popstar 29367/08, om. Pitkänen Antti & Sonja Ilmajoki ERI/2
Koti-Metsän Bella 30770/09, om. Rissanen Taina & Kinnunen Birgitta Lapinlahti EH
Punapihlajan Ceri 36259/09, om. Korhonen Tuomas & Merja Kuopio ERI/1 SA PN 1 SERT VSP
Repokasakan Vippi 56368/07, om. Rantala Jenna Lapinlahti EH
EESTINAJOKOIRA
Takaspuron Nadja ER 33939/10, om. Oksanen Jarkko Sukeva ERI/1 SA PN 1 SERT ROP