Ulkomuototuomarina Sakari Poti
Suomenajokoira
Urokset
Junioriluokka
RIETU, H
Om. Petri Saarenkangas, Pello
PIHKASAAJON LEUKU, poissa
Om. Kalevi Partanen, Pudasjärvi
Nuortenluokka
ROKKA, ERI, NUK1, PU2, V-SERT
Om. Eeva Huovinen, Rovaniemi
MOSKU, EH, NUK2
Om. Ulla & Harri Peltomäki, Rovaniemi
TERVAMASAN HÖNTTI, H
Om. Tuomo Alapuranen, Pello
Avoinluokka
JAHTI- UKON IISAKKI, ERI, AVK1, PU1, SERT, VSP
Om. Seppo Alakulppi, Rovaniemi
METTÄJUNTIN JEPPE, EH, AVK2
Om. Olavi Närhilä, Pello
HELIMARIN VILI, H
Om. Asko Tiikkaja, Salla
LOUKONPURON JUKU, H
Om. Mikko & Kalevi Vänskä, Tornio
PATOPOJAN RIKU, poissa
Om. Esa Junttila, Kaamanen
Käyttöluokka
PATOPOJAN KAIKU, ERI, KÄK1, PU3
Om. Kauko & Jenni Kantola, Kemijärvi
PIKIPURON OSSI, EH, KÄK2
Om. Jarkko Väätmöinen, Tornio
Veteraaniluokka
MASA, poissa
Om. Reijo Hakkarainen, Rovaniemi
Nartut
Pentuluokka
MUURIVUOREN SEITA, KP, ROP-PENTU
Om. Outi ja Eero Kajula, Rovaniemi
Junioriluokka
REPOPUPUN KOMIA-LEIDI, ERI, JUK1, PN1, SERT, ROP, RYP1, BIS2
Om. Riina Luoma & Marko Ketoja, Pirttinen
PIHKASAAJON LENITA, EH, JUK2
Om. Reijo Hakkarainen, Rovaniemi
PIHKASAAJON LARA, H
Om. Asko Apukka, Sattanen
Nuortenluokka
ANSA, ERI, NUK1, PN3
Om. Mervi & Bruno Kukkonen, Simo
RUSKAMETSÄN KATA, ERI, NUK2, PN4
Om. Markku Ekonoja, Pello
TAIKA, ERI, NUK3
Om. Kirsti Pätsi, Sodankylä
VEERA, EH, NUK4
Om. Martti Örn, Sieppijärvi
AJOLUMEN MERITUULI, EH
Om. Marko Sorvoja, Tornio
PATOPOJAN VAPPU, H
Om. Reijo Hiekkanen, Tornio
SOIPAN LULU, H
Om. Pekka Jaako, Ylitornio
AJOLUMEN MUSTAMAIJA, H
Om. Marko Sorvoja, Tornio
Avoinluokka
KAHVANAHON MARI, ERI, AVK1
Om. Kari Paldanius, Ii
TAHVONMÄEN REETTA, ERI, AVK2
Om. Pentti Pulkka, Simo
RÄNTÄAAMUN TESSA, EH, AVK3
Om. Eeva Huovinen, Rovaniemi
VIIPYKETUN AIVAN IHANA, EH, AVK4
Om. Reijo Koivumaa, Sirkkakoski
KIITÄMÄN KIKKA, EH
Om. Tuomo Hänninen & Seppo Kumpumäki, Pudasjärvi
PUISTORINTEEN TUITTU, EH
Om. Lauri Majasuo, Suomutunturi
REPOPUPUN NEEA, EH
Om. Riina Luoma & Marko ketoja, Pirttinen
SEIKKAPUUN SENNI, EH
Om. Lauri Majasuo, Suomutunturi
TAHVONMÄEN ROOSA, H
Om. Paavo Miettunen, Simo
JÄNISPOLUN HIKKA, EVA
Om. Reijo Karjalainen, Iisalmi
HAIKARIN VENLA, poissa
Om. Matti Kaija, Kokemäki
Käyttöluokka
NIETTUSLAMMEN PEPITA, ERI, KÄK1, PN2, V-SERT
Om. Urpo Tolonen, Hyrynsalmi
AJOLUMEN PIKIMUSTA, EH, KÄK2
Om. Marko Sorvoja, Tornio
JAHTI-UKON MIMI, poissa
Om. Ukko Lehtinen, Rovaniemi
VENÄJÄNAJOKOIRA
Urokset
Avoinluokka
VIITAKIITÄJÄ KIRRE, EH, JUK1
Om. Niko Jokela, Pahkakumpu
TZLATAN BORIS, H
Om. Kari Heiskanen & Tuomas Mikkonen, Kuusamo
Nartut
Junioriluokka
OLGA, ERI, JUK1, PN1, SERT, ROP
Om. Riina Luoma & Marko Ketoja, Pirttinen
KORKATIN KATA, EH, JUK2
Om. Juhani Keränen, Vuostimo
Avoinluokka
BRAVON HELI, EH, AVK1
Om. Reijo Ikonen, Kursu
AMERIKANKETTUKOIRA
Urokset
Avoinluokka
KETTUMIEHEN RENU, ERI, AVK1, PU1, SERT, VSP
Om. Kalle & Johanna Haavikko, Rovaniemi
Nartut
Nuortenluokka
HALABALAN BUTTERFLY, ERI, NUK1, PN1, SERT, ROP, RYP-3
Om. Ari Parkkisenniemi, Kuusamo
ITALIANAJOKOIRA, KARKEAKARVAINEN
Urokset
Avoinluokka
VIGOROSO FRANCESCO, ERI, AVK1, PU1, SERT, ROP
Om. Marko & Sari Koivula, Saarenkylä